poniedziałek, 22 czerwca 2026

Smocze warsztaty w Radwanicach

Bohaterami spotkania w Radwanicach były smoki! Ja zaprosiłam "Smoka wawelskiego" i przedstawiłam jego historię za pomocą teatru kamishibai:




Kiedy już przypomnieliśmy sobie treść legendy, przyszedł czas na zabawy teatralne - wcielaliśmy się w najróżniejsze postacie, żeby jeszcze lepiej poczuć całą historię:



Na koniec, każdy mógł stworzyć własną opowieść z wykorzystaniem szablonu kamishibai:


Zdjęcia ze strony Centrum Kultury w Siechnicach - Biblioteka w Radwanicach

Bardzo dziękuję za zaproszenie na tak wspaniałe warsztaty, które wzbudziły w nas ogromnie dużo pozytywnych emocji! 

wtorek, 16 czerwca 2026

Wiosenne czytanie w Ogrodzie Botanicznym

 Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli wzięłam udział w Wiosennym Czytaniu w Ogrodzie Botanicznym. Zabrałam ze sobą bohaterów moich najbardziej wrocławskich książek, Mikołaja z "Kaktusa na parapecie":



Oraz wszystkich bohaterów "Projektu Breslau":



Ogromnie ucieszył mnie fakt, że wszystkie uczennice i uczniowie przyznali, że lubią czytać, a książki towarzyszą im codziennie. Miło też było usłyszeć, że znają moje książki i chętnie do nich wracają:



Bardzo dziękuję za zaproszenie na tak wyjątkowe wydarzenie! Szczególne podziękowania kieruję do Lidii Zygi i Roberta Syty, których pomysłowość i kreatywność nie mają granic!

Zdjęcia ze strony Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli


poniedziałek, 15 czerwca 2026

"Maja poznaje świat" - spotkanie w Bibliotece w Chmielniku

 Na kolejnym spotkaniu w Bibliotece w Chmielniku zaprosiłam Maję, bohaterkę książki "Maja poznaje świat". Tym razem przeczytałam opowiadanie "Całkiem nowa koleżanka":




Rozmawialiśmy o tolerancji i o tym, jak bardzo Polska się zmienia, stając się domem dla osób z całego świata. Zastanawialiśmy się też nad tym, czego potrzebują dzieci, żeby było im w życiu dobrze:




Próbowaliśmy też policzyć, ile osób jest potrzebnych do tego, żeby powstała książka:



Zdjęcia ze strony Chmielnickiego Centrum Kultury

Bardzo dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję: Do zobaczenia!

czwartek, 11 czerwca 2026

"Kaktus na parapecie" na koniec roku szkolnego

 Wczorajsze popołudnie spędziłam podpisując mnóstwo egzemplarzy książki "Kaktus na parapecie":



Książki zostały zamówione przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, a ja ogromnie się cieszę, że tylu czytelników i czytelniczek będzie miało okazję podróżować w przeszłość i zapoznać się z realiami życia w czasach PRL-u.

wtorek, 9 czerwca 2026

"Maja poznaje świat" i wędruje po Polsce - spotkanie w Chmielnickim Centrum Kultury

Na spotkanie w Szkole Podstawowej w Chmielniku, zorganizowanym przez Chmielnickie Centrum Kultury, zaprosiłam Maję, bohaterkę książki "Maja poznaje świat":




Zanim jednak przeszliśmy do tematu spotkania, pochwaliłam się bransoletką, którą specjalnie dla mnie zrobiła jedna z młodych Czytelniczek:



Rozmawialiśmy o zwierzętach i o tym, że każde zwierzę to żywa istota, o którą trzeba zadbać:



Zastanawialiśmy się też nad tym, jakie nietypowe zwierzę chcielibyśmy mieć w domu:


Zdjęcia ze strony Chmielnickiego Centrum Kultury

Był też czas na kalambury i na zadawanie pytań, a po spotkaniu ustawiła się długa kolejka chętnych do kupienia książek z autografem. Bardzo dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję: Do zobaczenia!


poniedziałek, 8 czerwca 2026

Borys bryka po Polsce - spotkanie w Sędziszowie

Na spotkanie w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie zaprosiłam kucyka szetlandzkiego z książki "Borys i Zajączki":



Zanim przeszliśmy do tematu rozmowy, zaprezentowałam końskich bohaterów, którzy pojawili się w innych moich książkach: 


Opowiedziałam też o tym, co skłoniło mnie do pisania o koniach i kucykach:


Był też czas na zabawę w wyścigi konne:


Oraz na zakup książek z moim autografem:



Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie:

Zdjęcia ze strony  Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie

Bardzo dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję: Do zobaczenia!

wtorek, 2 czerwca 2026

Z hobby horsem po Polsce - spotkanie w Bibliotece w Łagowie

Na spotkanie do Biblioteki w Łagowie zabrałam ze sobą Ksenię i Nadię z książki "Jak pokochałam hobby horse". I choć tematem naszego spotkania były nowe dyscypliny sportowe, na początku przedstawiłam bohaterów moich innych książek:




Przeczytałam też fragment książki o Maćku Szpyrce, bo była to być może jedyna okazja, żeby dzieci z Łagowa mogły posłuchać jak brzmi ślonsko godka:



A potem opowiadałam o hobby horse'ach i o tym, na czym polega ta dyscyplina sportowa. Zastanawialiśmy się też nad tym, dlaczego właściwie powinniśmy uprawiać sport - i dlaczego jest to ważne. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, a ja starałam się na nie wszystkie odpowiedzieć.

Zdjęcia ze strony Gminnej Biblioteki Publicznej w Łagowie

Bardzo dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję: Do zobaczenia!

Smocze warsztaty w Radwanicach

Bohaterami spotkania w Radwanicach były smoki! Ja zaprosiłam "Smoka wawelskiego" i przedstawiłam jego historię za pomocą teatru ka...