Magdalena Zarębska
Magdalena Zarębska - autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Unii Literackiej. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu - albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa na macie, ćwicząc jogę. Marzy o tym, by wrócić do jazdy konnej po dolnośląskich lasach.
poniedziałek, 22 czerwca 2026
Smocze warsztaty w Radwanicach
wtorek, 16 czerwca 2026
Wiosenne czytanie w Ogrodzie Botanicznym
Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli wzięłam udział w Wiosennym Czytaniu w Ogrodzie Botanicznym. Zabrałam ze sobą bohaterów moich najbardziej wrocławskich książek, Mikołaja z "Kaktusa na parapecie":
Oraz wszystkich bohaterów "Projektu Breslau":
Ogromnie ucieszył mnie fakt, że wszystkie uczennice i uczniowie przyznali, że lubią czytać, a książki towarzyszą im codziennie. Miło też było usłyszeć, że znają moje książki i chętnie do nich wracają:
poniedziałek, 15 czerwca 2026
"Maja poznaje świat" - spotkanie w Bibliotece w Chmielniku
Na kolejnym spotkaniu w Bibliotece w Chmielniku zaprosiłam Maję, bohaterkę książki "Maja poznaje świat". Tym razem przeczytałam opowiadanie "Całkiem nowa koleżanka":
Rozmawialiśmy o tolerancji i o tym, jak bardzo Polska się zmienia, stając się domem dla osób z całego świata. Zastanawialiśmy się też nad tym, czego potrzebują dzieci, żeby było im w życiu dobrze:
Próbowaliśmy też policzyć, ile osób jest potrzebnych do tego, żeby powstała książka:
czwartek, 11 czerwca 2026
"Kaktus na parapecie" na koniec roku szkolnego
Wczorajsze popołudnie spędziłam podpisując mnóstwo egzemplarzy książki "Kaktus na parapecie":
Książki zostały zamówione przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, a ja ogromnie się cieszę, że tylu czytelników i czytelniczek będzie miało okazję podróżować w przeszłość i zapoznać się z realiami życia w czasach PRL-u.
wtorek, 9 czerwca 2026
"Maja poznaje świat" i wędruje po Polsce - spotkanie w Chmielnickim Centrum Kultury
Na spotkanie w Szkole Podstawowej w Chmielniku, zorganizowanym przez Chmielnickie Centrum Kultury, zaprosiłam Maję, bohaterkę książki "Maja poznaje świat":
Zanim jednak przeszliśmy do tematu spotkania, pochwaliłam się bransoletką, którą specjalnie dla mnie zrobiła jedna z młodych Czytelniczek:
Rozmawialiśmy o zwierzętach i o tym, że każde zwierzę to żywa istota, o którą trzeba zadbać:
poniedziałek, 8 czerwca 2026
Borys bryka po Polsce - spotkanie w Sędziszowie
wtorek, 2 czerwca 2026
Z hobby horsem po Polsce - spotkanie w Bibliotece w Łagowie
Na spotkanie do Biblioteki w Łagowie zabrałam ze sobą Ksenię i Nadię z książki "Jak pokochałam hobby horse". I choć tematem naszego spotkania były nowe dyscypliny sportowe, na początku przedstawiłam bohaterów moich innych książek:
Bardzo dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję: Do zobaczenia!
Smocze warsztaty w Radwanicach
Bohaterami spotkania w Radwanicach były smoki! Ja zaprosiłam "Smoka wawelskiego" i przedstawiłam jego historię za pomocą teatru ka...
-
Ten rok jest dla mnie wyjątkowy, bo kolejne moje książki doczekały się drugiego wydania. Do serii o Mai mam szczególny sentyment, ponieważ t...
-
Na kolejne spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę w Fajsławicach pojechałam do Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich. Bohaterkami nasze...
-
Na stronie Dziennika Zachodniego ukazał się artykuł na temat mojej książki "Trójkąt Trzech Cesarzy": Grafika przygotowana przez d...






























