wtorek, 9 sierpnia 2016

"Projekt Breslau" - propozycja lektury szkolnej

Na blogu Moje-bestsellery ukazała się recenzja książki "Projekt Breslau". Ucieszyła mnie tym bardziej, że autor bloga jest człowiekiem młodym, który dobrze pamięta czasy gimnazjum. Ja musiałam sobie je wyobrazić, bo chodziłam do ośmioklasowej szkoły podstawowej. Zobaczymy co wydarzy się w przyszłości, być może dla przyszłych czytelników gimnazjum również będzie szkołą z przeszłości :-)
Na razie jednak szóstoklasiści po wakacjach zaczynają naukę w nowej szkole i również z myślą o nich pisałam "Projekt Breslau". Wiem jak trudne bywają zmiany i wiem, że lepiej się do nich przygotować, a moja książka może tylko pomóc.

Autor recenzji pisze:
"Poprzez podróże w czasie wraz z młodymi bohaterami czytelnik przenosi się do dawnego, tytułowego niemieckiego Wrocławia. Poznaje jego kulturę i historię. Książka stworzona została w bardzo przystępny sposób. Szybkość akcji jest naprawdę zadowalający, przy samej powieści nie można się nudzić. Zwykły czytelnik pochłonie ją w jeden lub dwa wieczory, osoby, które czytają mniej, też spokojnie szybko się z nią rozprawią. Cały czas powracam do faktów historycznych, które zostały tam opisane. To bardzo ważne w tej książce i myślę, że wielu młodym czytelnikom zostaną one w głowie na dłużej, niż frazesy z podręczników. Dlatego też, tak jak pisałem na moim prywatnym koncie w social media, ta książka idealnie nadawałaby się na lekturę w szkole podstawowej. Ewentualnie do pierwszej klasy gimnazjum."

Byłabym bardzo szczęśliwa gdyby tak się stało i będę się starać, żeby "Projekt Breslau" rzeczywiście zyskał status lektury szkolnej - jestem też przekonana, że wiedzę należy zdobywać w jak najbardziej przystępny sposób.

Całą recenzję można znaleźć pod tym linkiem.

zdjęcie z bloga moje-bestsellery

2 komentarze: