czwartek, 7 listopada 2013

O koniach na Targach Książki

Po raz 17. w Krakowie odbyły się Targi Książki. W tym roku miałam zaszczyt uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Na stoisku wydawnictwa Bis podpisywałam książkę o Maćku Szpyrce. A na stoisku czasdzieci.pl prowadziłam zabawy i gry związane z końmi. Czytelnicy serii książek o Idzie, wydanych przez wydawnictwo Dookoła świata doskonale wiedzą, że jazda konna jest moją pasją. O koniach mogę rozmawiać godzinami i staram się dzielić moją wiedzą.

Czas mijał nam szybko. Graliśmy w kalambury, budowaliśmy mosty dla pana starosty. Uczyliśmy się dosiadu dżokejskiego i wzięliśmy udział w wyścigach konnych.
Rozmawialiśmy również na temat koni. Mali jeźdźcy, bo i tacy przyszli na zajęcia, dobrze wiedzieli, jak zachowywać się w stajni i jak należy się opiekować zwierzętami. Tak jak Ida, bohaterka moich książek z przyjemnością rysowali swoje ulubione zwierzęta:Powstały piękne prace, a na wszystkich rzecz jasna można było odnaleźć konie:Mam nadzieję, że wszystkich ucieszy wiadomość, że już niedługo w księgarniach będzie można znaleźć trzecią część przygód Idy: "Ida i Filip, przyjaciel koni". Tak jak dwie poprzednie, zostanie wydana nakładem wydawnictwa Dookoła świata.

3 komentarze:

 1. Moja trzylatka uwielbia koniki! Mamy w domu chyba 50 różnych okazów od maleńkich koników 2cm aż do konia na biegunach... Na żywych też już miała okazję jeździć :) O Pani książkach o koniach nie słyszałam, bo kupiłabym na Targach dla małej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie chcę nic mówić, ale konie to pasja na całe życie:-) Raczej z tego nie wyrośnie. Na targach prowadziłam tylko zabawy, książek nie można było kupić. Ale może Pani je znaleźć na stronie wydawnictwa Dookoła świata.
  W przyszłym roku wybieram się na targi do Krakowa właśnie z tym wydawnictwem, może wtedy uda nam się znów spotkać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Koni póki co przybywa, miłość trwa i martwi mnie tylko koszt tej miłości hihi :) Ale najważniejsze by mieć pasję :)
  Czyli nic nie straciłam, skoro książek nie było. Zawsze staram się być na Targach, czy uda mi się tego konkretnego dnia być, gdy Pani będzie nie wiem.

  OdpowiedzUsuń