środa, 9 sierpnia 2017

"Bajka o Wiśle" - nowa książka wydana w wydawnictwie Tibum

Zapraszam bardzo serdecznie na wyjątkowe warsztaty do Torunia, gdzie będzie miała premierę moja najnowsza książka:

„Słucham, tworzę, ilustruję” - warsztaty ilustracji i opowiadania Kamishibai dla dzieci
Dla dzieci w wieku 5-10 lat
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Bilety: 5 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Warsztaty odbędą się wokół świeżo wydanej książki „Bajka o Wiśle” Wydawnictwa Tibum, przygotowanej z okazji Roku Rzeki Wisły.
🌊🌊🌊
Książka prezentuje rzekę Wisłę od jej początków aż po ujście, przedstawiając jej bogactwo naturalne, wpływ gospodarki człowieka i znaczenie rzeki dla środowiska oraz kultury kraju. Wydana w formie kart ilustracyjnych kamishibai, zyskuje uznanie bibliotekarzy i pedagogów, gdyż głośne czytanie książki w formie przedstawień papierowego teatru wzmaga zaangażowanie czytelników i stwarza dodatkowe możliwości aktywnych działań, np. w postaci warsztatów edukacyjno-plastycznych z dziećmi.

Autorką tekstu jest Magdalena Zarębska, która jest cenioną pisarką książek nie tylko dla dzieci. Wśród nich znajdują się takie pozycje jak seria „Maja poznaje świat”, „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował”, „Kaktus na parapecie” (nominowana do Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego ) czy powieść „Projekt Breslau”.
Ilustracje stworzyła Karolina Szopa - wyłoniona w konkursie, który odbył się w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.Informacje o warsztatach zaczerpnęłam ze strony wydawnictwa Tibum.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz