sobota, 4 marca 2017

To już dziś! Maciek Szpyrka w TTV!

Bernard Kurzawa, który przepięknie przetłumaczył na gwarę śląską moją książkę o Maćku Szpyrce będzie dzisiaj gościł Przemka Kossakowskiego.
Sam Bernard zaprasza wszystkich przed telewizory:

Kochani pojawię się tam ;) PREMIERA Sobota 4.03.2017 godz 22:00 w TTV Przemek Kossakowski Inicjacja. :) sezon 4 odcinek 1. :) Ślązacy różnią się od Polaków praktycznie wszystkim. Ich język jest niezrozumiały, ich przywiązanie do tradycji i honoru wyjątkowo mocne, a rozrywki odmienne. Przemek spróbuje poznać zasady czyniące tradycyjnych Ślązaków tak wyjątkową grupą społeczną. Czy pomimo odmienności zostanie przez nich przyjęty jak swój? Jak się okaże, każdy – nawet Przemek – ma braki w wychowaniu, które Ślązak potrafi skorygować. Przemek pozna lekcję kindersztuby. Jak każde śląskie dziecko będzie się uczył języka, porządku i eleganckiego jedzenia. Z tą wiedzą uda się na zarezerwowaną tylko dla kobiet imprezę, dowie się więcej na temat relacji damsko-męskich na Śląsku. Na koniec czeka go praca na szychcie w kopalni. Jak każdy górnik zmierzy się ze strachem, zagrożeniem, pyłem, wysoką temperaturą i ciężką harówą fizyczną.
Przemek Kossakowski powraca z nowym sezonem INICJACJI, w którym zostanie między innymi przodownikiem pracy 600 metrów pod ziemią.
1 komentarz: