piątek, 7 października 2016

Relacja ze spotkania w Bibliotece w Rydułtowach

Na stronie biblioteki w Rydułtowach ukazała się relacja z poniedziałkowego spotkania. Pozwoliłam ją sobie skopiować na bloga:


Spotkanie autorskie z panią Magdaleną Zarębską3 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Magdaleną Zarębską – autorką książek dla dzieci i młodzieży.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. 2a i 2c Szkoły Podstawowej nr 3, kl. 4c Szkoły Podstawowej nr 1 i kl. 4a Szkoły Podstawowej nr 2. Spotkanie podzielone zostało na dwa bloki tematyczne:
  • pierwszy blok kierowany był dla dzieci klas młodszych, a tematem były zmysły, które umożliwiają nam poznawanie świata na wiele sposobów. Autorka zaprezentowała książkę „Nadchodzi Słoniątko”.
    Bohaterem książki jest Słonik, który czeka na chwilę, w której pojawi się na świecie. Poznaje pozostałe słonie w stadzie poprzez zmysły – słyszy ich kroki i czuje dotyk ich trąb, kiedy dotykają skóry Słonicy – jego matki. Pani Magdalena przeprowadziła wiele zabaw i gier ruchowych, podczas których dzieci musiały uruchomić wszystkie sensory zmysłów. 
  • drugi blok kierowany był dla uczniów klas 4, autorka zaprosiła ich w podróż po Polsce lat 70, dzięki książce „Kaktus na parapecie”.
    Bohater tej opowieści, Mikołaj, pewnego dnia obudził się w świecie z przeszłości. Wszystko było inne, a w dodatku jakieś dziwaczne. Zero komputerów, zero iPodów, zero McDonalda. Zamiast olbrzymich galerii handlowych – PDT-y, w których udane zakupy graniczą z cudem. Zamiast wypasionych fur – skromne syrenki i trabanty. A jesienią zamiast lekcji – trzydniowe wykopki! Autorka przeprowadziła to spotkanie w formie warsztatów na których młodzież świetnie się bawiła, choć trudno im było uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno sklepowe półki świeciły pustkami.
Dziękujemy za spotkanie. 

Źródło: http://www.biblioteka.rydultowy.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz