środa, 19 października 2016

Maciek Szpyrka wędruje po Mazowszu - spotkanie w Kozienicach

Na stronie Biblioteki Publicznej w Kozienicach można przeczytać już relację ze spotkania, którego bohaterem był Maciek Szpyrka!

Zapraszam serdecznie do lektury - relację skopiowałam ze strony Biblioteki:

     11 października 2016 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice miało miejsce spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IIb i kl. IIIe z PSP Nr 1 w Kozienicach z opiekunami P. Moniką Skrzyńską i P. Agnieszką Strzelczyk.
       Magdalena Zarębska to autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży, a jej powieść pt. „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali” omawiana na spotkaniu autorskim, stała się wyjątkową okazją do pogłębienia wiedzy na temat śląskiej gwary i tradycji. Były kalambury, zgadywanki i pokazy mimiczne. Autorka opowiedziała o swoich śląskich korzeniach, ogromnej sympatii i przywiązaniu do śląskiej tradycji i szacunku do pracy. Spotkaniu towarzyszył multimedialny pokaz zdjęć omawianego regionu. Podczas spotkania, dzieci przeniosły się w niezwykłą podróż do miejsca, gdzie przeszłość jest na wyciągnięcie ręki – do tytułowego Nikiszowca. Była też okazja do kupienia książek i zdobycia wpisu autorki.
       Magdalena Zarębska (ur.1975) - autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu - albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach.
       W 2008 roku opowiadaniem ,,Czterdzieści razy Wrocław" wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. Jej książka ,,Kaktus na parapecie" w 2012 roku była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Pisze przed południem, po południu zajmuje się córkami. Nie lubi dni, w których nie udaje jej się napisać ani jednego zdania.
       Dziękujemy za wspólne spotkanie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz