wtorek, 11 października 2016

Konkurs plastyczny o Mai

W Miejskim Przedszkolu numer 13 w Knurowie odbył się konkurs plastyczny. Inspiracją dla prac dzieci były opowiadania z książki "Maja poznaje świat". Poniżej zamieszczam relację z rozstrzygnięcia konkursu i spotkania autorskiego:

Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską – autorką książeczek z serii „Maja poznaje świat”
4 października 2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu pisarkę Magdalenę Zarębską, autorkę książeczek dla przedszkolaków m.in. „Maja poznaje świat”. Panią pisarkę przywitały pani dyrektor Aldona Rychlewska oraz kierownik biblioteki pani Brygida Dreślińska, a dzieci z grupy integracyjnej 4 – Latków „Tęczowe Skrzaty” przygotowały dla gości i starszych kolegów piosenkę i taniec. Płacząca nieco Helenka, którą bolał ząbek, była dla pani Magdy inspiracją do przeprowadzenia zabawy do opowiadania o dentyście. Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jak wygląda gabinet dentystyczny, jak dbają o zęby ludzie               i zwierzęta. Dzieci rozpoznawały także akcesoria, które można znaleźć w łazience, miały również okazję powąchać i skosztować goździków używanych tradycyjnie przez nasze babcie w przypadku bólu zębów. Nie zabrakło także dziewczynek, które przebrały się za jedną z bohaterek opowiadania pani Magdaleny Zarębskiej – Jasminę.
Dzieci biorące udział w konkursie plastycznym otrzymały z rąk p. Magdaleny dyplomy i oczywiście nagrody rzeczowe zasponsorowane przez bibliotekę i przedszkolną Radę Rodziców. Chętne dzieci  zakupiły książeczki o Mai z dedykacją i autografem pisarki. Wykonane prace plastyczne można oglądać obecnie w przedszkolnym holu, a następnie na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej          w Knurowie.

Relację skopiowałam ze strony Przedszkola numer 13 w Knurowie
zdjęcia ze strony Przedszkola numer 13 w Knurowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz