poniedziałek, 31 października 2016

Czytam, bo lubię, czyli Magdalena Zarębska w „Dziesiątce”

Relację ze spotkania skopiowałam ze strony Szkoły Podstawowej z oddziałami Sportowymi numer 10 w Bielawie:

W ramach stałego cyklu pt. „Spotkanie z pisarzem”, bielawską „Dziesiątkę” odwiedziła autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Magdalena Zarębska. Poprowadziła dwa spotkania dla rożnych grup wiekowych. W ciekawy i przystępny sposób zarekomendowała swoje książki, czytając fragmenty niektórych z nich. Zachęcała dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę, wskazywała jak wiele korzyści płynie z obcowania z literaturą.

Tu najczęściej podkreślała nieoceniony wpływ czytania na kształtowanie i rozwój wyobraźni, która jest nam niezbędna na każdym etapie życia. Autorka zaproponowała ciekawe zabawy, w których uczniowie chętnie brali udział. Uświadomiła też wszystkim, jak wiele osób różnych profesji, oprócz pisarza, trudzi się nad tym, by w efekcie książka trafiła do czytelnika. Za spotkanie uczniowie podziękowali bukietem kwiatów i ustawili się w długiej kolejce, by kupić książkę autorki i otrzymać cenną pamiątkę – autograf. Największą popularnością wśród kupujących cieszyły się dwa tytuły: „Kaktus na parapecie” i „Projekt Breslau”.

Wizyta pisarki wpisuje się w realizowany przez szkołę projekt edukacyjny „Czytam, bo lubię”, którego celem jest rozbudzanie w uczniach zamiłowania do książki i ukazanie, jak wielki ma wpływ na ich rozwój intelektualny, osobowościowy czy społeczny. Spotkanie z pisarką w sposób żywy i przekonujący odkrywa przed uczniami tę prawdę. Zdjęcia ze strony SP nr 10 w Bielawie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz