wtorek, 10 marca 2015

Wspomnieniowo

Na stronie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ukazała się informacja na mój temat - ponieważ jestem jedną z osób, która wzięła udział w warsztatach "creative writing" prowadzonych przez Olgę Tokarczuk i Nataszę Goerke.
Warsztaty były impulsem do tego, żeby zacząć poważnie myśleć o pisaniu. Były ogromnym przeżyciem i przełomem - uświadomiły mi, że pisanie jest dla każdego. Również dla mnie. Pamiętam jak nagle, z dnia na dzień zaczęłam wierzyć we własne siły. Niedługo po warsztatach wysłałam do wydawnictw książkę "Maja poznaje świat". Rok później została wydana. Od tego czasu jestem ciągle zajęta i zawsze mam na warsztacie jakąś książkę.
Czasami trudno mi uwierzyć, że wszystko potoczyło się tak szybko. Cieszę się z każdej nowej książki i pisanie wciąż przynosi mi ogromnie dużo satysfakcji. Oby się to nigdy nie zmieniło!


2 komentarze:

  1. Podziwiam. Zaluje, ze sama nie moge pisac tak, na pelen "état" . Praca zarobkowa, ta na chleb, pochlania mi praktycznie caly Moj czas jak Narazie. Wiem, ze za 2-3 lata to sie zmieni i bedzie tego czasu duzo wiecej na pisanie. Teraz pozostaje leczyc frustracje z niepisania....

    OdpowiedzUsuń
  2. Agnieszko Ty się spełniasz jako nauczycielka, ja najlepiej czuję się, kiedy mogę pisać. Żadna z tych dróg nie jest łatwa ani prosta i każda wymaga poświęceń.

    OdpowiedzUsuń