czwartek, 1 sierpnia 2013

Książka, która pomaga w rozwiązywaniu problemów

Na stronie "Dzielnica rodzica" ukazał się artykuł Małgorzaty Żmudzkiej-Kosała. Pani Małgorzata poleca w nim książki, które mogą pomóc młodszym Czytelnikom w ich codzienności:
"Mówi się, że literatura jest odzwierciedleniem świata, w którym żyjemy. Jaka więc rzeczywistość wyłania się z książek skierowanych do młodych odbiorców literackich? Jakimi problemami żyje współczesny świat?".
Wśród wymienionych przez autorkę bohaterów pojawia się również Ida z książki "Ida, konie i reszta świata". Pani Małgorzata pisze: "Konieczność rozstania się z Polską przeżywają też postacie Magdaleny Zarębskiej i  Artura Gołębiowskiego z książki „Ida, konie i reszta świata”. Oto tata zmienia pracę i dzieci stają wobec faktu przeprowadzki do Paryża. Dziewczynki wraz z mamą uwielbiają jeździć konno i dla nich konieczność rozstania się z ukochanymi zwierzętami jest życiowym dramatem związanym z emigracją zarobkową taty."

Cały artykuł można odnaleźć tutaj.

Cieszę się ogromnie, że Czytelnicy odnajdują w moich książkach dokładnie takie przesłanie, jakie chciałam przekazać. Mam również nadzieję, że przy okazji, czerpią przyjemność z ich czytania:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz